Zdravje v vrtcu- vrtec Mavčiče

V sklopu Nacionalnega instituta za javno zdravje smo v našem vrtcu tudi letos sodelovali  v projektu Zdravje v vrtcu. Strokovne delavke smo poizkušale otrokom čim bolj konkretno predstaviti dejavnosti, katere smo velikokrat ponovili in s tem omogočile, da so otroci pridobljena znanja in veščine osvojili. S projektom smo dodatno obogatile življenje in delo v vrtcu. Spoznavali smo, kaj pomeni beseda zdravje, kako skrbimo zanj in kaj vse je potrebno storiti, da smo zdravi. Otroke smo osveščale, kako z gibanjem in zdravo prehrano vplivamo na naše zdravje.

V projektu so sodelovale štiri skupine (Rožice 1-2 leti, Ribice 2-3 leta, Sovice 2-4 leta in Cicibani 5-6 let).

Več o dejavnostih izvedenih v projektu pa si lahko preberete v spodnjem poročilu.

Poročilo projekta Datoteka

 

Morda vam bo všeč tudi...