Ogled kulturnih znamenitosti Kranja, Ogled razstave Vzemi si čas in obisk pri urarju Geringerju

V torek, 11. 2. 2020, so skupine Palčki, Storžki in Gumbki z avtobusom odšli v Kranj, kjer so si ogledali Mestno knjižnico, obiskali hišo Franceta Prešerna in si ogledali njegovo mizo, posteljo, slike iz njegovega časa.

Pri vodnjaku so imeli počitek ter si ogledali slike znamenitosti, ki so jih že srečali in tiste, ki so jih morali še poiskati. Odšli so na ogled razstave ur Vzemi si čas.  Gospa je zelo dobro in primerno vrtčevskim otrokom predstavila zgodovino ur in to v samo pol ure.

Nato so se sprehodili še do urarja, gospoda Dejana Geringerja, ki jim je predstavil svoj poklic in ure, ki jih popravlja in prodaja. Ogledali so si notranjost ure, kolesca in vzmeti. Stenska ura s kukavico je imela uteži. Kukavica je zakukala tolikokrat, kolikor je kazala ura.

 

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost