Sovice kuhajo

 

 

V vrtcu Mavčiče smo v šolskem letu 2020/ 21 sodelovali v projektu Turizem in vrtec na temo Z igro do prvih turističnih korakov. Rdeča nit letošnjega šolskega leta je bila Moj kraj, moj »CHEF.« Zaradi korona virusa nekoliko okrnjeno, oz. krajše. S projektom smo dodatno obogatili življenje in delo v vrtcu.

V mesecu maju in juniju smo se v skupini Sovice preizkusili kot kuharji. S pomočjo otroških kuharskih knjig smo raziskovali in se s skupnimi močmi odločili, kaj bomo skuhali. Z otroki smo izbrali umešana jajčka z zelišči. Ugotovili smo, da nimamo sestavin in da jih moramo še nekje dobiti. Skupaj smo ugotavljali kje, oz. kako bi sestavine dobili, ker nimamo denarja. Otroci so predlagali, da bodo prinesli denar in jih kupimo v trgovini ali jih naročimo v kuhinji. En deček je rekel, da jih lahko dobimo na kmetiji. Spomnili so se, da mi čistilka Kristina večkrat prinese jajčka in bi jo lahko poprosili, če nam jih podari. Ugotovili smo, da ji moramo vseeno nekaj dati v zahvalo ali narediti menjavo. Odločili smo se, da od doma otroci prinesejo škatle od jajčk. Nato smo čistilko Kristino povprašali, če bi bila tako prijazna in bi nam v zameno za škatle, podarila jajčka. Čistilka Kristina  nam je jajčka prinesla v zameno za škatle. Za zelišča in pripomočke smo prosili naši kuharici v vrtcu. Dala nam je malo peteršilj, drobnjak in rožmarin. Otroci so izbrali peteršilj. Pripravili smo sestavine in se lotili kuhanja. Nad kuhanjem so bili navdušeni, saj so kuhali prvič. Rekli so, da še niso jedli tako dobrih in da bi se še kdaj radi preizkusili, kot kuharji.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost