Telovadimo kot dojenčki

V četrtek, 30. 5. 2019, nas je obiskala Nežina mamica Urška. Po poklicu je nevro fizioterapevtka. Urška skrbi, da se dojenčki pravilno gibalno razvijajo.

Odšli smo v sobo nad zobno ambulanto, kjer smo imeli dovolj prostora za gibanje. Gibali smo se kot dojenčki. Najprej smo si sezuli copatke in nogavičke. Ležali smo na hrbtu in dvigali noge in ritko, s prstki na nogah smo se dotikali ustnic, se prekotalili na bok in dvignili glavo ter opazovali okolico – kar sploh ni bilo lahko, ležali na trebuhu, najprej dvignili glavo, nato naenkrat stegnili roke in noge, kužali po vseh štirih, dvigovali ritko v strešico, se postavljali na glavo, v pokončnem položaju hodili ob steni in končno nerodno shodili, ter včasih padli po tleh. S stegnjenimi rokami smo se kotali po tleh. Splezali smo na mizo in se ritensko spustili dol.

Ugotovili smo, da se bomo morali več gibati in utrditi naše trebušne mišice.

URŠKI SE ZA OBISK V NAŠI SKUPINI ZAHVALJUJEMO IN UPAMO, DA BOMO ŠE KDAJ SKUPAJ TELOVADILI!

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost