Poskusi z optičnimi predmeti v skupini Palčki

V torek, 31. 5. 2021, nas je obiskala Anja Šmid Pustoslemšek – učiteljica matematike in fizike na naši šoli. Predstavila nam je optiko. Otrokom je pokazala ampermeter. Nanj je priklopila napravo, ki je oddajala žarke. Pred žarke je postavljala različne steklene prizme, leče, mi pa smo opazovali, kako se lomi svetloba. Nato nam je pokazala, kaj se zgodi, če skozi kozarec z vodo pogledamo svoje prste – se povečajo. Če pa notri damo stekleno žarnico in pogledamo skozi, se pa naši prsti optično zmanjšajo. Ravno tako se zmanjšajo naše roke, če jih pomočimo v vedro z vodo. Če v akvarij z vodo namočimo kuhalnico, se optično prelomi. Gledali smo skozi teleskop, kamero obskuro, s povečevalnim steklom smo stali pred oknom, za povečevalno steklo pa smo dali bel list papirja in smo videli sliko, obrnjeno na glavo. Pihali smo mehurčke in opazovali mavrico. Z učiteljico Anjo bi še kdaj radi sodelovali!

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost