Projekt Turizem in vrtec – skupina Palčki

Sodelovali smo v projektu Turizem in vrtec – Moj kraj moj chef. Otroci naše skupine so postali pravi mali kuharji. V začetku šolskega leta smo skuhali juho iz cvetače in krompirja. Zelenjavo smo pridelali na našem vrtičku.

Spomladi smo sodelovali z Janezom Drakslarjem, gospodarjem Gračanove kmetije. Prinesli smo mu dve vreči koruznih zrn, za njegove kokoši. V zameno smo dobili 10 jajc, domačo jabolčno marmelado in moko. V spomin na blagovno menjavo smo mu dali album z risbicami otrok.

Za gospo Darinko Stele sušimo kruh, ki ostane od naših obrokov. Darinka s tem kruhom hrani krave. V zameno za kruh nam je prinesla mleko.

Kaj lahko naredimo iz moke, jajc, mleka in domače jabolčne marmelade? Spečemo palačinke! Dober tek!

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost