Namenitev dela dohodnine Sončkovemu skladu

Spoštovani starši,

obveščamo vas, da je na podlagi 135. člena Zakona o organizaciji in financiranju vzgoje in izobraževanja in 142. člena Zakona o dohodnini Sončkov sklad uvrščen na seznam upravičencev do donacij iz dohodnine.

V sklad vrtca lahko donirate del dohodnine za posamezno leto, in sicer največ do 0,3 %.

Starše, ki želite nameniti del dohodnine našemu skladu prosimo, da izpolnite obrazec »Zahteva za namenitev dela dohodnine za donacijo«.

Obrazec lahko oddate:

• preko elektronskega poslovanja FURS eDavki,
  • obrazec v fizični obliki izpolnite in podpišete in ga pošljete ali odnesete na pristojni finančni urad,
  • obrazec v fizični obliki izpolnite in podpišete in ga prinesete vašim vzgojiteljicam.

Elektronski obrazec in papirni obrazec najdete na spletni strani DURS-a: https://edavki.durs.si/EdavkiPortal/openportal/CommonPages/Opdynp/PageD.aspx?category=namenitev_dela_dohodnine_fo

Šola in vrtec imata vsak svoj sklad, zato vas prosimo, da na obrazec vpišete naslednje podatke:

• ime oz. naziv upravičenca: OŠ Orehek Kranj, enota vrtec – Sončkov sklad,
  • davčna številka upravičenca: 72290480,
  • odstotek: 0,3 %.

Zbrana sredstva se bodo namenila otrokom iz socialno manj spodbudnih okolij za subvencioniranje dejavnosti, ki so povezane z izvajanjem programa in se ne financirajo v celoti iz javnih sredstev.

Iskrena zahvala vsem, ki ste že do sedaj prispevali sredstva v Sončkov sklad in hvala že v naprej za vse bodoče prispevke.

Vodstvo šole in vrtca

Vloga – Zahteva za namenitev dela dohodnine za donacije Datoteka