Skupina Sončki je sodelovala na Dino natečaju

V skupini Sončki smo sodelovali v Dino natečaju – Kdo je moj prijatelj? Pregledali smo darilno škatlo z različnim materialom, ki smo ga prejeli ob prijavi na natečaj. Glavna tema je bila pogovor o prijateljstvu. Spoznali smo vse Dinove zgodbice, ki so otroke zelo navdušile in so jih z veseljem poslušali. Otroci so pripovedovali kaj jim pomeni prijatelj in našteli kdo so njihovi prijatelji. Spoznali smo pomembne vrednote. Pogovarjali smo se tudi o reševanju težav, kadar nastanejo med prijatelji. V šolski knjižnici smo si izposodili nekaj knjig o prijateljstvu in dinozavrih. To je bila zelo zanimiva tema. Vedoželjno so ogledovali knjige in poslušali vsebino. Vsak otrok je pobarval svojega dinozavra in ga prilepil na skupinski plakat. Dinozavre smo izdelovali iz žice in plastelina in pripravili razstavo izdelkov. Dino pravljice so jih zelo pritegnile, radi so opazovali in lepili sličice v zaporedje. Spoznali smo zgodbico Prijatelji slikarji, ki smo jo priredili z našimi dinozavri. Izvedli smo Fit aktivno metodo, s katero so otroci v manjših skupinah sestavljali delčke v celoto in je nastala slika dinozavra. Slike so opisovali in nastale so krajše zgodbice. Za konec smo se naučili bans Gradimo prijateljstvo, ki ga zelo radi vsakodnevno prepevamo.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost