Fit aktivnosti v skupini Sončki

V skupini Sončki smo se v mesecu maju pogovarjali o malih travniških živali. Največ  smo se pogovarjali o metuljih. Pogledali smo si, kako nastane, kakšne barve so in kaj vse ima. S pomočjo Fit metode vulkan smo sestavili proces nastajanja metulja. Razrezali smo sličice na štiri kvadratke, jih prepognili in postavili na stol. Na list smo s svinčnikom narisali črto, da smo dobili štiri kvadrate. Nato smo se sprehajali po prostoru in peli pesmico Metuljček Cekinček. Ko je vzgojiteljica zaigrala na triangel, smo vzeli svoje sličice v roke, se zavrteli kot vulkan in na koncu izbruhnili ter spustili sličice na tla. Pobrali smo svoje sličice, jih nalepili ter oštevilčili.  Otroci so se pri tem zabavali, hkrati pa so spoznali proces nastajanja metulja.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost