Medvedi na obisku v skupini Mehurčki

Mehurčki smo v mesecu aprilu v vrtec povabili vsak svojega medvedka. Z njimi smo se igrali v dopoldanskem času med prosto igro in jih tudi vključili v dejavnosti. Naučili smo se ples En medvedek in z njimi zaplesali. Z medvedki smo tudi telovadili, ponavljali pojme (pred, za, na, pod, poleg). Obiskali smo knjižnico, kjer nam je knjižničarka Andreja prebrala zgodbico o medvedu, mi pa smo si izposodili veliko knjig z medvedjimi junaki. Večkrat smo se igrali igro Ura je ena, medved še spi. Imeli smo tudi medvedkovo srečanje s starši – skupaj smo zaplesali ples in bans Lov na medveda. Reševali smo namige, da smo prišli do medvedkovega zaklada v ‘jami’, poleg tega pa so se družine lahko fotografirale tudi v medvedkovem kotičku. Posladkali smo se z medvedovimi šapami, ki smo jih v ta namen spekli skupaj z otroki. Bilo je zelo zabavno!

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost