V skupini Cofki smo ‘čarali’ z rdečim zeljem

V tednu od 22. do 26. 11. 2021, smo pri Cofkih ‘čarali’. Preizkušali smo kislost in bazičnost tekočin. Za pH indikator smo uporabili kar rdeče zelje, ki smo si ga najprej ogledali, ga narezali in nekateri so ga tudi poskusili. Nato smo rdeče zelje skuhali, da smo dobili barvilo – bilo je modre barve. V steklene kozarčke smo pripravili različne tekočine – vodo, kis, razkužilo, raztopino pralnega praška, gazirano pijačo, limonin sok, … V vsak kozarček smo dodajali barvilo rdečega zelja – indikator – in ‘čarali’. Opazovali smo, kako se je barva tekočin spreminjala. Z raztopinami smo kasneje tudi ustvarjali. Najprej smo vpojni papir pobarvali z barvilom rdečega zelja, nato  pa s kapalkami nanj nakapljali različne raztopine, nastali so res lepi vzorci in okraski za prihajajoče praznike.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost