Septembrsko dogajanje v skupini Gozdiček

September je bil v skupini Gozdiček zelo pester. Z otroki smo se pogovarjali o živalih, ki živijo v morju. Podrobno smo si ogledali hobotnico in jo izdelali. Otroci so pri tem razvijali fino motoriko in  spoznavali števila. Pogovarjali smo se tudi o bacilih. Zanimalo nas je, kako zgledajo, kaj se zgodi, če se bacili naselijo v naše telo in kako moramo skrbeti za naše zdravje (pravilno umivanje rok, kihanje v komolec, brisanje nosu..). V Tednu kulturne dediščine, s temo (Vz)trajnostna dediščina,  smo iz odpadnih materialov izdelovali zajčke. Prebrali smo tudi  knjigo Uhlji takšni in drugači, ki  govori o zajčku, ki je imel drugačna uhlja od ostalih zajcev. Spoznavali smo, kako se mi razlikujemo drug od drugega. V tednu slabega vremena smo se odpravili  v telovadnico, kjer so otroci premagovali različne ovire na gibalnem poligonu. Igrali smo se tudi igro hobotnica, kjer so se otroci lovili. Tisti otrok, ki je bil ujet je prijel prijatelja za roke. Tako je hobotnica rasla, dokler niso bili vsi otroci ujeti.

 

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost