Obisk partnerskih vrtcev v okviru projekta Erasmus+

V tednu od 28. 11. do 2. 12. 2022, je naš vrtec gostil partnerje v projektu Erasmus+ Montessori in preschool period. Partnerji so prišli iz Italije (Sicilija), Severne Makedonije in Turčije. V sodelovanju s šolo smo jim pripravili zanimiv uvodni program, in sicer sta pevska zbora učencev pod vodstvom učiteljice glasbe in zborovodkinje Janje Jošt ter učiteljice Polone Eržen zapela nekaj pesmi, otroci iz vrtca pa so zapeli himno vrtca in zaplesali na pesem Ob bistrem potoku je mlin ter Rašplo. Vsak dan smo imeli tudi delavnice na temo področij matematike, jezika in kozmične vzgoje. Predstavljali smo primere dejavnosti, vzgojiteljica Alenka Hudobivnik nam je tudi strokovno utemeljila pristop in prikazala delo z montessori materiali. Ogledali smo si  Glasbeno šolo Kranj – pripravnico za predšolske otroke, Inštitut Montessori v Ljubljani ter Ranč ter hišo otrok na Vrhniki. V sredo smo odšli na sprejem tudi k podžupanu mesta Kranj, Janezu Črnetu, ter se pod vodstvom učencev 9. razreda Osnovne šole Orehek podali na ogled mesta. Razkazali smo jim tudi mesto Ljubljana ter jih peljali na Blejski grad. Preden smo se v petek poslovili, so nas presenetili še koledniki in ustvarili prav posebno vzdušje. Partnerji so izrazili navdušenje nad lepotami naših krajev in gostoljubnostjo našega zavoda. Naslednje srečanje bo v juniju 2023, in sicer v Turčiji.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost