Bacili v skupini Cofki

V mesecu januarju smo se pogovarjali o našem zdravju. Zakaj je tako pomembno da smo zdravi? in Kako sami lahko poskrbimo za svoje zdravje?

V vrtcu nas je obiskala medicinska sestra Tanja in nam z Nacetom (lutka) povedala zakaj si moramo umivati roke in na kakšen način.

Povedala nam je, da imamo na rokah bacile, ki lahko zaidejo v naše telo, zato je roke potrebno pogosto umivati.

Nato smo si v vrtcu ogledali videoposnetek  Čiste roke za zdrave otroke, ki otrokom nazorno preko zgodbice o traktorju prikazuje kako umivati roke. Mi  rečemo, da gremo umivat roke po traktorsko. Za umivanje rok potrebujemo  vodo, milo in brisačko.  Ta način umivanja rok tudi pridno uporabljamo, ter pazimo, da so naše roke res čiste.

Pogovarjali smo se tudi o tem kdaj moramo umivati roke. V ta namen smo si ogledali sličice, ki  nas vsakodnevno spominjajo na to kdaj umivamo roke. Pred jedjo, po uporabi stranišča, po igri, ko si obrišemo nos, ter kadar božamo domače živali.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost