Dedki in babice na obisku

V okviru tedna vseživljenjskega učenja in medgeneracijskega sodelovanja, smo otroci iz vrtca Mavčiče in vzgojiteljice skupine Kuharčki, povabili babice in dedke. V sredo, 24. 5. 2023, smo se zbrali pred vrtcem in se skupaj sprehodili po poljski poti do ekološkega vrtička v Prašah. Otroci so povedali, kaj raste na našem mini vrtičku in zelenjavo označili z napisi na kamnih.

Med nami je bila tudi babica, ki je članica društva Sorško polje in nam povedala, da se na ekološkem vrtu vsako sredo srečujejo prostovoljci in pridelujejo ekološko zelenjavo za lastne potrebe.

Nato smo okrog vrtička naredili velik krog ter zapeli in zaplesali nekaj rajalnih iger. Na zadnji ples, Ob bistrem potoku je mlin, so otroci povabili tudi dedke in babice ter zaplesali v parih.

Sledilo je druženje ob piškotih, ogled ekološkega vrta, vrnitev do našega vrtca in druženje na igrišču.

Zahvaljujemo se babicam in dedkom, da so preživeli z nami čudovito dopoldne ter nam s svojim obiskom polepšali dan.